O firmie Projekt VBA

Podstawą działalności PROJEKT VBA jest idea, której celem jest popularyzacja znajomości i wykorzystania VBA (Visual Basic for Applications) w codziennej pracy w celu eliminacji ograniczeń i zwiększenia efektywności.

Od początku dostarczamy wiedzę i rozwiązania z zakresu VBA dla całego pakietu Microsoft Office poprzez organizację szkoleń i tworzenie rozwiązań opartych o język VBA, SQL i możliwości interakcji z innymi aplikacjami i systemami. Oferujemy szkolenia z VBA stacjonarne i online. Tworzymy rozwiązania, których celem jest wspieranie procesów analizy, raportowania, itp.

Nasze cele. Nasza wizja

Nasz główny cel to dostarczać wiedzę. Twierdzimy, że VBA jest językiem na tyle łatwym, że po kilkugodzinnym szkoleniu można rozpocząć samodzielne programowania z gwarancją prawie natychmiastowego pozytywnego efektu.

W praktyce zawodowej, biznesowej zdarzają się sytuacje, w których brak prostego narzędzia ogranicza możliwości efektywnego i sprawnego wykonania zadania. Jeżeli twoim narzędziem pracy jest Excel, World lub inna aplikacja pakietu Microsoft Office to VBA jest już na Twoim komputerze, zainstalowany, gotowy do pracy i przyspieszenia codziennych czynności.

Doświadczenie. Wiedza. Praktyka.

Projekt VBA
Pierwszy kontakt z VBA to rok 2002- związany był ze zmianą profilu zawodowego. Nowe miejsce, nowe wyzwania, nowe obowiązki. Mariaż zakończony sukcesem, który trwa i wpływa na kolejne kroki kariery zawodowej.

Rozwój firmy, w której pracowałem i międzynarodowe środowisko korporacji to poszerzanie wiedzy poprzez tworzenie szeregu aplikacji i projektów, które były narzędziami wspomagającymi w codziennej pracy, zarządzaniu i podejmowaniu decyzji dla kilkudziesięciu osób. Projekty te w wielu wypadkach wykraczały poza możliwości dostępnych zasobów IT.

Celem mojej pracy zawsze było dostarczyć dane, raporty i analizy wszystkim, którzy tego potrzebują w zakresie przez nich oczekiwanym w możliwie najkrótszym czasie. Było to możliwe właśnie dzięki codziennemu stosowaniu VBA.

Zawsze kładłem duży nacisk na rozwój umiejętności programowania w VBA przez moich współpracowników. Myślę, że był to proces zakończony dużym sukcesem wobec faktu, że niektórzy z poziomu zerowej umiejętności programowania osiągnęli poziom pełnej samodzielności w wykorzystaniu VBA. Wiele realizowanych projektów opartych o VBA powstawało szybko dzięki temu, że były realizowane przez zespół dobrych programistów.